VNH2SP30 - бул автомобиль колдонмолорунун кеңири спектри үчүн арналган толук көпүрө мотор айдоочусу. Түзмөк кош монолиттүү жогорку каптал айдоочу жана эки төмөн каптал которгучтарды камтыйт. Жогорку капталдагы айдоочу которгуч STMicroelectronicтун белгилүү жана далилденген менчик VIPower M0 технологиясын колдонуу менен иштелип чыккан, бул интеллектуалдуу сигнал/коргоо циркулятору менен чыныгы Power MOSFETке бирдей натыйжалуу интеграциялоого мүмкүндүк берет. VIN жана мотор 5 мм бурамалуу терминалдарга орнотулган, бул чоңураак зымдарды туташтырууну оңой кылат. INA жана INB ар бир мотордун багытын көзөмөлдөйт, ал эми PWM казыктары моторлорду күйгүзөт же өчүрөт. VNH2SP30 үчүн учурдагы сезүү (CS) казыктары болжол менен 0.13 вольтту чыгаруучу токтун ампине чыгарат.
Мүнөздөмөсү:
- Voltage диапазону: 5.5V - 16V
- Maximum Учурдагы рейтинги: 30A
- Практикалык үзгүлтүксүз ток: 14 А.
- Мотордун токуна пропорционалдуу учурдагы сезимдин чыгышы
- MOSFET каршылыгы: 19 мΩ (бутуна)
- Максималдуу PWM жыштыгы: 20 kHz
- Жылуулук өчүрүү
- Ашыкча чыңалуу жана Ашыкча чыңалуу
1 -кадам: Материалды даярдоо
Бул окуу куралы үчүн биз бул нерселерди талап кылдык:
1. VNH2SP30 Monster Motor Module (Single Channel)
2. Arduino Uno Board жана USB
3. Пластикалык тиштүү мотор
4. Li-Ion Заряддалуучу Батарея 7.4V 1200mAh
5. Крокодилдин учу менен 2х зым
2 -кадам: Аппараттык туташуу
VNH2SP30 Monster Motor Module (Single Channel) пинин Arduino Uno пинине туташтырыңыз.
5V> 5V
GND> GND
CS> A2
INA> D7
INB> D8
PMW> D5
3 -кадам: Булак кодунун үлгүсү
4 -кадам: Сериялык монитор
5 -кадам: Жыйынтыктар
Бул бул үйрөткүчтүн натыйжасы:
6 -кадам: Видео
Бул видео демонстрация үлгү булак кодуна ылайык тиштүү мотордун кантип иштээрин көрсөтөт.
Сунушталууда:
Сервонун ичинде эмне бар жана Arduino толук окуу куралы менен кантип колдонуу керек: 6 кадам
D4E1: Окуу куралы 2.0 (Негизги өндүрүш процесси): 9 кадам (Сүрөттөр менен)
Arduino үчүн L298 2Amp Motor Driver Shield үчүн окуу куралы: 6 кадам
Arduino үчүн L298 2Amp Motor Driver Shield үчүн үйрөткүч: Description L298 2Amp Motor Driver Shield Arduino үчүн L298 мотор драйверинин интегралдык схемасына, толук көпүрө мотор айдоочусуна негизделген. Бул эки өзүнчө 2A DC моторун же 1 2А кадам моторун айдай алат. Мотордун ылдамдыгын жана багыттарын өзүнчө башкарса болот