- 1 -кадам: NRF24L01 өзгөчөлүктөрү
- 2-кадам: Алдын ала шарттар
- 3 -кадам: Чоо -жайын белгилөө
- 4 -кадам: Ар кандай такталар үчүн SPI байланыштары
- 5 -кадам: Бергич жана Алуучу тараптын схемасы Бул мисал үчүн бирдей
- 6 -кадам: Код - берүүчү тарап:
- 7 -кадам: Алуучу
- 8 -кадам: Алуучунун коду:
- 9 -кадам: Түшүндүрмө:
- 10 -кадам: NRF24L01ди колдонуп Baby мониторинг долбоору
- Автор John Day day@howwhatproduce.com.
- Public 2024-01-30 10:41.
- Акыркы өзгөртүү 2025-01-23 14:51.
NRF24L01 модулу маалыматтарды жөнөтө да, кабыл да алат. Бул микроконтроллерлер менен байланышуу үчүн SPI протоколун колдонот. Демек, модулду Arduino менен SPI байланыш казыктарында колдоно аласыз. Биз бул модулду Arduino менен кантип интерфейс кылууну жана башка Arduinoдан келген LEDди кантип башкарууну көрөбүз. 2400 Mhz - 2525 Mhz иштөө диапазонунда (2.40Ghz - 2.525 GHz) 1 МГц аралык менен, ал ошол эле аймакта 125 өз алдынча иштеген модемдер тармагына мүмкүнчүлүк берет. Ар бир канал 6 дарекке чейин болушу мүмкүн жана бир эле учурда башка 6 бирдикке чейин баарлаша алат.
Өзгөчөлүктөрү:
- Иштөө чыңалуусу: 9Vдан 3.6Vга чейин
- Жеткирүү чыңалуусу: 3V
- Пин чыңалуусу: 5V чыдамкай (деңгээл өзгөрткүчтөрдүн кереги жок)
- Арзан баада бир чип 2.4GHz GFSK RF transceiver IC
NRF24L01ди колдонуп Баланы Мониторинг Долбоорун түзүүнү үйрөнүү үчүн - Visit Here
2-кадам: Алдын ала шарттар
Керектүү компоненттер:
- Arduino Uno - 2 Nos. (Нанону да колдоно алат)
- NRF24L01 Wireless RF Module - 2 Nos. Jumper Wires
Китепканалар:
- RF24 китепканасы -
- SPI китепканасы
3 -кадам: Чоо -жайын белгилөө
- GND - Жер
- VCC - Power Supply 3.3V (1.9V to 3.6V)
- CE - Чипти иштетүү
- CSN - Чип тандоо эмес
- SCK - SPI автобусунун сериялык сааты
- MOSI - Кулчулукка кирүү
- MISO - Кулчулукта мастер
- IRQ - Үзгүлтүк пини (активдүү төмөн)
Модул 1.9Vдан 3.6 Vга чейин керектейт, бирок пинс 5Vга чейин чыдамкай болот.
Бул мисал үчүн өткөргүч жана алуучу тараптын схемасы бирдей.
6 -кадам: Код - берүүчү тарап:
7 -кадам: Алуучу
8 -кадам: Алуучунун коду:
9 -кадам: Түшүндүрмө:
Description:
const байт дареги [6] = "00001";
Бергич - Трубага маалыматтарды жазуу:
radio.openWritingPipe (дарек);
Алуучу - Түтүктөн маалыматтарды окуу:
radio.openReadingPipe (0, дарек);
"Бул NRF24L01 модулун колдонуп бала мониторинг долбоору" үчүн биздин блогго баш багыңыз.
Көбүрөөк окуу куралдары үчүн - FactoryForward Blog
Сунушталууда:
9v батарейканы колдонуу менен зымсыз электр берүү: 10 кадам
DIY зымсыз энергия берүү системасы: 4 кадам (сүрөттөр менен)
DIY Wireless Energy Transfer System: Бул долбоордо мен сизге 20W кубатын оңой өткөрүп бере турган зымсыз энергия берүү системасы үчүн тиешелүү катушканы жана инвертор схемасын кантип түзүүнү көрсөтөм. Кел, баштайлы